تماس با ما

تماس با شخص : Liu

شماره تلفن : 13332692681

WhatsApp : +8613332692681

Free call

در مورد بازار چمدان ، مشکلات گزارش شده توسط مصرف کنندگان جمع شده است

June 16, 2021

آخرین مورد شرکت در مورد بازار چمدان ، مشکلات گزارش شده توسط مصرف کنندگان جمع شده است

در زیر مجموعه سوالات گزارش شده توسط مصرف کنندگان در بازار چمدان ارائه شده توسط سردبیر کارخانه چمدان و چرم Zhuo Yan است.

 

یک مارک سوال کنید

 

کیفیت "محصول" (کیفیت) ، تنوع (سبک) ، سلیقه (بخش بازار) ، که "محصول" پایه و اساس آن است ،

"کارت" - قوانین کارت (دامنه استفاده ، مناسبت) ، سرگرمی کارت (که به راحتی پذیرفته می شود) ، فرهنگ کارت "کارت" وسیله ، یک تاکتیک و یک قاعده بازی است.(به این فکر کنید که با شنیدن 'LV' ، 'CHANEL' و غیره چه اتفاقی در ذهن ما می افتد؟ درست مثل تفاوت BMW و مرسدس!

 

اگر می خواهید یک نام تجاری را به خوبی انجام دهید ، ابتدا باید بخش اصلی بخش R&D برند (که شامل: فرهنگ نام تجاری ، نظارت و تبلیغات بازاریابی ، توسعه و نگهداری محصول) را ایجاد کنید.

 

1. فرهنگ برند

هر مارک همیشه تاریخچه و پیشینه خود را دارد.در روند تبلیغات ، تقویت تبلیغات در این زمینه ضروری است ، تا گروه های مصرف کننده درک عمیق تری داشته باشند.

 

2. راهنمایی و تبلیغ بازار

چرا گفته می شود ناظر بازار است؟قبل از ساخت این مارک ابتدا باید این مارک را در بازار جای دهیم.ما چه نوع گروه مصرف کننده ای هستیم؟10W درآمد سالانه؟20 وات؟هنوز طبقه کارگر هستید؟آیا این یک دسته گاه به گاه است؟یا کلاس تجاری؟استراتژی های مربوطه را برای این کار در نظر بگیرید و توسعه تجاری آینده را به منظور استفاده بهتر از پتانسیل تجاری تعیین کنید.

 

3. توسعه و نگهداری محصول

توسعه محصول به گروهی از تیم های طراحی با کیفیت بالا نیاز دارد.قبل از توسعه هر محصول ، آنها باید درک عمیقی از فرهنگ نام تجاری و جهت توسعه داشته باشند ، و سپس ایده منجر به یک محصول متمایز خواهد شد.

 

1. بیشتر مارک ها ، بدون اخم ، فقط مارک

2. تجمع عناصر نام تجاری --- بارش --- کلاسیک ، تقسیم به نام های بزرگ

3. ابتدا سبک ، فرهنگ.فرهنگ سازی مناسب برای برند خود.lv صدها سال سابقه دارد و دارای یک تاریخچه فرهنگی است که برای وزرای کاخ طراحی شده است.فرهنگ ما چطور؟بر اساس فرهنگ سنتی محلی ، بر روند مد جهان تمرکز کنید و لحن فرهنگی خود را ایجاد کنید

 

سوال 2 موقعیت سلیقه (بخش بازار) سفر کاری راحت

1. قیمت مارک های بزرگ بالا است ، اما قیمت متوسط ​​بسیار کمی است.ما محصولات میان رده و سطح بالایی خواهیم ساخت.

2. تقسیم سطح مصرف کننده و پیگیری کورکورانه محصولات با کیفیت و بوتیک فقط هزینه های تولید را افزایش می دهد.افزایش قیمت محصولات ، و در حال حاضر تنظیمات داخلی مصرف کننده داخلی متفاوت است.

 

تیم طراحی سه سوال

1. ابتدا سلیقه (سبک) ، سپس طعم (کیفیت) ، سپس مارک را طراحی کنید.محصولات جدیدی که ارزش انتظار هر فصل را دارد

2. چین جمعیت زیادی دارد ، اما آنها از نوع افراد معمولی نیستند.مردم چین بسیار عملی هستند.کیف ها بسیار زیبا هستند و جلوه عملی را تحقیر می کنند.به نظر من کیف عملی و زیبایی است.شرقی ها نوعی زیبایی مرموز هستند (اما چینی ها خارجی ها و خارجی ها را دوست دارند)

3. مارک های خارجی از طعم زندگی شروع می شوند و مارک های داخلی فقط از نظر حجم و قیمت می توانند برنده شوند.مردم چین می توانند محصولات را با کیفیت LV قابل مقایسه کنند ، اما ایجاد اصالت در زندگی LV برای مردم چین دشوار است.

 

سوال چهار کیفیت

من معتقدم که شما با مارک های داخلی صحیح تماس نگرفته اید ، سود کارخانه تولید بسیار کم است ، مقدار تولید بسیار کم است ، نیاز مشتری برای ترک کارخانه در محل نیست ، مارک داخلی یک ماشین کامل است ، یک توسط یکی.احتمال ترمیم خیلی زیاد است.به همین ترتیب ، مصرف کنندگان چمدان و کیف های Pinpai داخلی مفهوم مصرف صحیح ، ارزان یا ارزان بودن را ندارند.در نتیجه ، چمدان و کیف داخلی از 50-2000 یوان متغیر است.چمدان و کیف های داخلی که بیش از 500 یوان فروخته می شود یک حوضه آبریز است ، 500 یوان فقط کسانی که بالای یوان هستند قابل استفاده هستند ، در حالی که موارد زیر همه کالاهای مصرفی یکبار مصرف هستند.

 

سوال 5 تنوع (سبک)

 

سوال 6 استراتژی فروش خلاق

1. من فکر می کنم یک جنبه بسیار مهم دیگر در توسعه کل صنعت چمدان وجود دارد ، یعنی چگونه چمدان را ببینیم؟کیف ها دقیقاً برای چه مواردی استفاده می شوند؟اساس بازار آن کجاست؟دیگری مدل توسعه است؟فقط با درک عمیق این جنبه ها می توان صنعت چمدان ما را توسعه داد!

2. اگر می خواهید یک مارک تجاری شروع به کار کند و معنای مصرف را پرورش دهد ، به طوری که مصرف کنندگان درک کنند که چمدان در زندگی یک امر ضروری است ، اگر این کار انجام شود ، این یک کیک بزرگ دیگر است.اکنون برندهای زیادی در حال گرفتن یک کیک کوچک نیستند ، لطفاً یک کیک بزرگ را رها نکنید.

3. همه اسم هوالونگ را شنیده اند ، درست است؟دلیل موفقیت بسیار زیاد او به استراتژی برند Fan Xianguo مربوط می شود.از دهات به شهر ، از ردیف سوم تا ردیف اول ، از داخلی تا بین المللی ، فقط یک استراتژی عملی برای ایجاد استراتژی مناسب شرایط واقعی آنها است.در مواجهه با مارک های بین المللی تهاجمی ، شرکت های داخلی باید کاری که ما انجام می دهیم این است که در خط سوم محکم بایستیم و سپس خط دوم را بشکنیم و سرانجام تحول از روستا به شهر را درک کنیم.جاده طولانی است اما فوری نیز است.هنگامی که مارک های بین المللی وقت نگرانی در مورد بازارهای سطح دوم و سوم را ندارند ، شرکت های ما باید براساس این اصول ، برای دستیابی به رشد مداوم و توسعه جهشی ، از این فرصت استفاده کنند!

4. شمالی ها گروه اصلی مصرف کننده هستند و پس از آنها جنوبی ها (شمالی ها تمایل به مصرف دارند)

 

سوال 7 خدمات پس از فروش قدیمی scalper

 

سوال 8 هزینه پیوند گردش خون

1. کارخانه

2. توزیع کننده عمومی

3. نماینده استانی

4. 30٪ کسر + فضای تخفیف دار در بازار

5. هزینه های تدارکات

 

سوال 10: برداشت وجوه

 

Dongguan Zhuozhen Bags & Garments Co. ، Ltd. در تولید انواع محصولات چرمی ، کیف پول ، کلاچ ، کیف کارت ، کیف ابزار ، کیف لوازم آرایشی ، کیف دستی تخصص دارد.یک کارخانه کوچک در Dongguan و یک کارخانه بزرگ با 500 نفر در Yunnan وجود دارد.نمونه ها موجود هستند سفارش تولید تصویر ، فرد تماس: خانم لیو ، شماره تماس: 13332692681 ، لطفاً پرس و جو کنید!

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

maggie@zyachina.com
+8613332692681
13332692681
13332692681